search
--%>

LUKOV PLAST SPOL. S.R.O.

Společnosti LUKOV Plast s.r.o., stojící nedaleko od jednoho ze svých hlavních zákazníků - výrobních závodů ŠKODA AUTO a.s., se zaměřuje na vývoj, výrobu a montáž plastových, kovových a elektronických dílů a podsestav. Za svou více jak čtvrt stolení dlouhou existenci prošla dynamickým vývojem a mohla by jít příkladem řadě podobných společností. Kupříkladu se jí podařilo zúročit své zkušenosti, a dle všech předpokladů úspěšně dotáhla výrobu slunečních clon na MQB platformě pro koncern Volkswagen.

ŘEŠENÍ

Výrobní informační systém MES PHARIS zabezpečuje komplexní řízení výroby, a to jak v samotné lisovně plastů, tak i na MQB lince pro výrobu slunečních clon.

Podpora procesů výroby dle základů myšlenky Industry 4.0 (automatizace výrobního procesu, kterou řídí samotný výrobek) je ukázkově realizována na tamější MQB lince. Po načtení jedinečného QR kódu dochází k automatickému přenastavení výrobní linky dle varianty výrobku. MES PHARIS zajistí nahrání předdefinovaných parametrů do jednotlivých PLC a provede automatickou přeregistraci operátora na kontextový výrobní příkaz.

MES PHARIS dále plní celou řadu úkolů v jednotlivých výrobních uzlech montážní linky, jako např. zobrazení aktuálně schválené výrobní dokumentace, kontrola proškolení obsluhy, práci s neshodami, kontroly vstupů, „reworky“ slunečních clon, doplňování neúplných balení apod. Na finální operaci „Quality wall“ zabezpečuje MES PHARIS tisk štítků na obaly dle definice balicího předpisu.

V lisovně plastů tohoto zákazníka je velmi typické využití obalových jednotek jako nástroje pro jednoznačnou identifikaci výroby a případné zpětné trackování.

CHCETE VĚDĚT VÍCE?

Pošlete nám svůj dotaz, nebo nám o sobě dejte vědět krátkou zprávou. Budeme Vás co nejdříve kontaktovat…

E-mail
Telefon
Jméno a příjmení
Firma
Vaše zpráva
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VAŠE DOTAZY ZODPOVÍ

Martin Urban Head of Sales and Marketing MES PHARIS

Martin Urban

Vedoucí oddělení Prodej a marketing
MES PHARIS

murban@pharis.cz
+420 725 573 112

LinkedIN