search
--%>

KASKO S.R.O.

Ryze česká společnost KASKO s.r.o. působí na trhu již od roku 1992. Svým zákazníkům poskytuje komplexní služby v oblasti vývoje a konstrukce, výroby forem a nástrojů, vstřikování plastů, montáže a kompletace dílů, a to převážně v oblasti automobilového průmyslu.

Řízení výroby a digitalizace výroby s využitím MES PHARIS v KASKO

ŘEŠENÍ

MES PHARIS zabezpečuje komplexní řízení výroby lisovny plastů a kompletační dílny, včetně sběru dat ze strojů, řízení kvality, vizualizací a další. Součástí projektu je řešení oboustranné komunikace s ERP HELIOS. Jedná se o referenční pracoviště systému MES PHARIS.

Samotná implementace systému čelila mnoha výzvám, přičemž jednou z největších bylo připojení všech lisovacích strojů, a to bez ohledu na jejich stáří, značku a technické možnosti. Kromě strojů podporujících průmyslové standardy typu Euromap 63 jsou do MES PHARIS předávána i data ze strojů, které komunikují pouze přes paralelní rozhraní LPT. MES PHARIS zde prokázal vysokou míru variability připojení strojového parku, čímž mohla digitalizace výroby proběhnout v plném rozsahu i na velmi starých strojích.

Spokojený uživatel MES PHARIS Břetislav Gráv

"Systém nám poskytuje online informace o průběhu a stavu výrobního procesu jak v oblasti kvantity, tak i rychlosti, stability, kvality a technologických parametrů včetně jejich průběžné kontroly. Zajišťuje avizování odchylek od požadovaných parametrů i okamžitou informaci o nestandardních stavech procesu. Zviditelňuje řídicímu managementu a také přímé obsluze strojů stanovené body procesu a předává pokyny k dalšímu postupu.

Současně pokrývá i řadu podpůrných procesů, mezi něž patří mimo jiné celá oblast údržby nebo agenda školení a průběžného informování zaměstnanců o všech změnách parametrů a nastavení pracovních postupů.

MES PHARIS je velmi silným nástrojem nejen k dosažení efektivity a kvality výrobního procesu, ale i k jeho kontinuálnímu zlepšování."

Ing. Břetislav Gráf / PROCESNÍ INŽENÝR / KASKO spol. s r.o.

CHCETE VĚDĚT VÍCE?

Pošlete nám svůj dotaz, nebo nám o sobě dejte vědět krátkou zprávou. Budeme Vás co nejdříve kontaktovat…

E-mail
Telefon
Jméno a příjmení
Firma
Vaše zpráva
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VAŠE DOTAZY ZODPOVÍ

Martin Urban Head of Sales and Marketing MES PHARIS

Martin Urban

Vedoucí oddělení Prodej a marketing
MES PHARIS

murban@pharis.cz
+420 725 573 112

LinkedIN