MSV Brno 2019

Společnost UNIS se od 07. října – 11. října 2019 zúčastnila 61. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Návštěvníkům byl představen náš vyvíjený produkt - výrobní informační systém MES PHARIS.
Zájemci o leteckou techniku si mohli prohlédnout řídicí jednotku CPSJ turbínového motoru TJ100 a CPHS turbovrtulového TP100 přímo na maketě turbovrtulového motoru zapůjčeného z První brněnské strojírny Velká Bíteš, a.s., řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410 a vyvíjený komplexní redundantní řídicí systém typu FADEC (Full Authority Digital Engine Control) pro turbovrtulový motor řady AI-450.
Nechyběla ani ukázka prostor zkušebních laboratoří, prezentace produktů sekce IoT – internet věcí a nově prezentace 3D zobrazení na speciálním 3D displeji 4K bez použití brýlí.

Děkujeme Vám za návštěvu.

MES PHARIS na MSV 2019 v Brně

Celý tento týden vystavujeme na Mezinárodním strojírenském veletrhu v našem domovském městě Brně.
Přijďte si za námi popovídat o řízení výroby, logistice, plánování, údržbě a zjistěte, co právě hýbe světem výrobních informačních systémů.
A nebo se stavte jen tak na kávu.

Rádi Vás uvidíme!

Dodávka MES PHARIS do společnosti METAPLAST, Rumunsko

S radostí oznamujeme, že firma SICMA International, která je oficiálním partnerem UNIS pro distribuci a implementaci MES PHARIS, na počátku tohoto roku podepsala kontrakt s firmou Metaplast.

Předmětem kontraktu jsou dodávka a implementace MES PHARIS. Práce na projektu již začaly v lednu tohoto roku. Metaplast je jedním z hlavních dodavatelů pro automotive v Rumunsku. Více informací na webu firmy Metaplast.

Gumárenská výroba pod kontrolou MES PHARIS, implementace se společnosti PROKEŠ & CO.SK, s.r.o.,Oravská Jasenica, Slovensko

V lednu 2019 jsme úspěšně ukončili implementaci MES systému do slovenského závodu společnosti PROKEŠ & Co.SK, s.r.o., která se zabývá výrobou pryžových dílů, téměř výhradně pro automobilový průmysl.

MES PHARIS zde řeší výrobní proces od automatického generování výrobních příkazů, jejich zaplánování, rozvržení a následného komplexní řízení výroby. Součástí projektu bylo i zajištění traceability výroby, bezpapírové výroby, integrace kvality a výrobní logistiky, průběžného naskladňování apod. Systém pokrývá všechny výrobní operace počínaje přípravou polotovarů vkládaných dílů, vstřikování, mražení, dotápění, kontrola a další. Více o projektu naleznete zde.

Dodávka MES PHARIS do společnosti KOVOPLAST, Hluk

UNIS uzavřel projekt na dodávku a implementaci MES PHARIS® do výrobního závodu KOVOPLAST Hluk.  Společnost KOVOPLAST se zabývá výrobou kovových a plastových dílů pro automobilový, stavební, spotřební, zdravotnický, elektrotechnický a strojírenský průmysl.

Hlavním úkolem projektu je Kapacitní plánování a rozvrhování výroby a následné elektronické řízení výrobních procesů dle požadavků ISO/TS (IATF) 16 949. Součástí projektu je integrace MES PHARIS na ERP HELIOS. Připojení vstřikovacích lisů do MES systému je realizováno pro on-line sběr technologických parametrů a sledování výkonnosti strojů.

Již standardní součástí projektu je vybavení pracovišť výrobními terminály pro on-line řízení a sledování rozpracované výroby. Cílem je zefektivnění odvodů práce, zavedení elektronické výrobní dokumentace včetně změnového řízení, řízení kvalifikace operátorů, řízení automatických prostojů, vizualizace výkonnosti výroby na velkoplošných obrazovkách přímo ve výrobě, využití alarmového systému a další oblasti.

Více najdete zde.

S&T FOCUS 2018

Zajímá Vás, jaké prvky Industry 4.0 nese moderní výrobní společnost? A jakým způsobem do toho zapadá MES řešení?
Přijďte se podívat na S&T FOCUS 2018. Místo, kde náš partner, společnost S&T Consulting Hungary, prezentuje celé své Industry 4.0 porfolio, včetně MES PHARIS.

S&T Maďarsko na veletrhu Automotive Hungary 2018

Firma S&T Consulting Hungary, mezinárodní partner MES PHARIS, se v těchto dnech účastní veletrhu Automotive Hungary 2018 v Budapešti.
MES PHARIS je stabilní součástí prezentovaného portfolia tohoto velkého hráče na maďarském IT trhu produkty.
MES PHARIS již několik měsíců řídí výrobu ve firmě Tisza Automotive, a to právě díky S&T Consulting Hungary!
Stánek S&T najdete v budově A, stánek 202L.

MES PHARIS na SMAU 2018

Navštivte stánek MES PHARIS, který bude součástí expozice Czech Trade na veletrhu SMAU 2018 v italském Miláně.
Budeme se s vámi těšit na shledanou v Miláně, a to mezi 23. a 25. říjnem 2018.

Pro více informací klikněte zde:
https://www.pharis.cz/it/programma-di-partnership
 

MSV Brno 2018

Společnost UNIS se od 01. října – 05. října 2018 zúčastnila 60. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Návštěvníkům byl představen náš vyvíjený produkt - výrobní informační systém MES PHARIS®
Zájemci o leteckou techniku si mohli prohlédnout řídicí jednotku CPSJ turbínového motoru TJ100 a CPHS turbovrtulového TP100 nebo turbohřídelového motoru TS100, řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410 a vyvíjený komplexní redundantní řídicí systém typu FADEC (Full Authority Digital Engine Control) pro turbovrtulový motor řady AI-450.
Nechyběla ani ukázka prostor zkušebních laboratoří a prezentace produktů sekce IoT – internet věcí.

Děkujeme Vám za návštěvu.
 

Dodávka MES PHARIS pro závod GUMOTEX Automotive Myjava s.r.o

UNIS uzavřel projekt na dodávku a implementaci MES PHARIS® do výrobního závodu slovenské společnosti GUMOTEX Automotive Myjava, která spadá do skupiny Gumotex.  Společnost GUMOTEX Automotive Myjava se zabývá především vstřikováním termoplastů a montážemi zejména pro automobilový průmysl.

Hlavním úkolem projektu je standardizace, zvýšení rentability a efektivity výroby zabezpečením elektronického řízení výrobních procesů dle požadavků ISO/TS (IATF) 16 949. Implementace zahrnuje integraci MES PHARIS na ERP JDE E1. Standardně budou do MES PHARIS připojeny vstřikovací lisy pro sběr dat a sledování jejich výkonnosti. Pro zefektivnění výroby a vyhovění podmínkám zákaznických auditů MES PHARIS řeší jako obvykle procesy jako jsou efektivní on-line odvody práce, zavedení elektronické výrobní dokumentace včetně změnového řízení, řízení kvalifikace operátorů, on-line řízení a sledování rozpracované výroby, alarmový systém, správa TPV a mnohé další. Již standardní součástí projektu je dodávka modulů pro vizualizaci výroby, uživatelského reportingového systému a hodnocení KPI.

Více najdete zde.
 

Sellier & Bellot

Efektivní elektronické řízení výroby ve společnosti Sellier & Bellot a. s. Vlašim.

Po dokončení fáze detailní Analýzy jsme plynule přešli do fáze implementace systému PHARIS pro společnost Sellier & Bellot, která je renomovaným světovým výrobcem nábojů.

Jedná se o kritickou zbrojařskou výrobu podléhající mezinárodním standardům a přísným certifikacím mnoha významných autorit. Hlavním úkolem systému PHARIS je podpora elektronického řízení výrobních procesů s vysokými nároky na zabezpečení traceability hromadné výroby nábojů. Implementace zahrnuje integraci na nadřazený ERP MAX a on-line komunikaci systému PHARIS s CNC stroji. Projekt se dále zaměřuje na zprůhlednění rozpracovanosti výroby, sledování efektivity výrobních zařízení a operátorů, elektronizaci výrobní dokumentace, integraci kvality, výrobní logistiku, on-line vizualizaci výkonnosti výroby a další. Na jednotlivé výrobní oblasti je aplikován modul Alarmový systém pro včasné upozornění na nestandardní situace ve výrobě.

Více o projektu naleznete zde.

MES PHARIS v Budapesti na Industry Days 2018

Ve dnech 15. - 18. května 2018 byl MES PHARIS úspěšně pezentován na veletrhu Industry Days 2018 v Budapešti, a to jako již nedílná součást portfolia našeho lokálního partnera, společnosti S&Т Hungary.

Součástí prezentace bylo mimojiné i demonstrační pracoviště, simulující chování systému MES PHARIS v prostředí výrobních procesů a základních pilířů výroby, jako cyklus, odstávka, prostoj, výrobu shodných i neshodných kusů atd.

Dodávka MES PHARIS do společnosti AAH Plastics

Dodávka MES PHARIS do společnosti AAH Plastics, Solčany, Slovensko (člen skupiny ARCA AUTOMOTIVE HOLDING)

Společnost UNIS uzavřela kontrakt na dodávku a implementaci MES PHARIS® do nového výrobního závodu slovenské společnosti AAH Plastics Solčany. Společnost AAH Plastics se zabývá především vstřikováním plastů zejména pro automobilový průmysl.

Hlavním úkolem projektu je elektronické řízení výrobních procesů dle požadavků ISO/TS (IATF) 16 949 s integrací požadavků na řízení kvality. Implementace zahrnuje vertikální integraci MES PHARIS na ERP QI a komunikaci s moderními vstřikovacími lisy ENGEL pro on-line sběr technologických parametrů a sledování výkonnosti strojů. Současně MES PHARIS řeší standardní „automotive“ výrobní procesy, jako jsou zavedení elektronické výrobní dokumentace včetně změnového řízení, řízení kvalifikace operátorů, on-line řízení a sledování rozpracované výroby, alarmový systém, správa TPV a mnohé další. Finální fázi zastřeší vizualizaci stavu výroby na velkoplošných obrazovkách přímo ve výrobě, které zprostředkovávají on-line přehled o rozpracované výrobě, míře plnění, efektivitě operátorů a zařízení apod. Pro vyhodnocení chodu výroby bude implementován standardní modul Klíčových ukazatelů výkonosti (KPI), který má již v rámci reportovacího systému integrovanou podporu tvorby uživatelských reportů.

Více o projektu naleznete zde.

MES PHARIS na veletrhu INNOFORM v Polsku

Firma STIGO, která je distributorem a implementátorem MES PHARIS v Polsku vystavuje ve dnech 22.4. - 26.4. 2018 na prestižním veletrhu INNOFORM v severopolském městě Bydhošť. INNOFORM je každoroční událostí, která láká vystavovatele i návštěvníky z mnoha odvětí polského průmyslu, a to včetně plastikářství a kovoobrábění. 

25. Reprezentační ples

Vážení kolegové a obchodní přátelé,
 
chtěli bychom vás informovat, že 24. února 2018 se od 19 hodin v hotelu Voroněž v Brně uskuteční 25. reprezentační ples společnosti UNIS.
 
Hlavním hostem večera je zpěvačka Marie Rottrová.
Dále vystoupí zpěvák Petr Bende & BEND, Taneční skupina Ball dancing girls a další.

K tanci a k poslechu zahraje Johann Strauss orchester Coburg.

Večerem provází Tereza Kostková.
Chcete vědět více? Napište nám a my se Vám ozveme.
E-mail: *
Telefon:
Jméno a Příjmení:
Firma: