search
--%>

MODULY MES PHARIS

Funkcionality výrobního informačního systému MES PHARIS jsou rozděleny do jednotlivých modulů, které umožňují implementaci vybraných funkcionalit dle procesů výroby daného podniku. Modulární systém současně umožňuje postupné rozšiřování a implementaci nových funkcionalit nebo výrobních procesů v návaznosti na změny aktuálních potřeb.

VÝHODY MODULÁRNÍHO SYSTÉMU

  • Efektivní a postupné rozložení investice do projektu.
  • Atomizace projektu na dílčí fáze/etapy.
  • Rychlou a časově méně náročnou implementaci.
  • Alokace kapacit pouze vybraných profesí – menší zatížení lidských zdrojů na straně klienta.
  • Klient postupně získává know-how, které využívá při rozšiřování systému.
  • Klient má dostatečný časový prostor pro postupné plánování rozšiřování systému.
1_vyroba

SBĚR DAT Z VÝROBY

Kontinuální sběr a archivace technologických parametrů z výrobní strojů, kontrolních stanic a periferií. Systém nabízí sadu standardních komunikačních driverů pro podporu obousměrné komunikace mezi stroji, linkami a širokou škálou zařízení.

2_sledovani-vyroby

SLEDOVÁNÍ ROZPRACOVANÉ VÝROBY

Aktuální a nezkreslený přehled rozpracované výroby, on-line stav plnění výrobních zakázek, informace o alokaci výrobního personálu a probíhajících událostí.

3_rizeni-vyroby

ŘÍZENÍ VÝROBY, ODVODY PRÁCE

Digitalizace procesu řízení výroby prostřednictvím výrobních terminálů. Elektronizace odvodů práce, výrobní dokumentace, automatizace prostojů, řízení procesu proškolování a uvolňování do SOP.

4_KPI

KPI - KLÍČOVÉ VÝROBNÍ UKAZATELE, REPORTY

Sledování výkonu výroby pomocí sady standardizovaných klíčových ukazatelů, grafických komponent a konsolidovaného reportingu, který umožňuje editaci a tvorbu zákaznických reportů.

5_vizualizace

VIZUALIZACE VÝROBY

Aktuální přehled o probíhající výrobě na velkoplošných obrazovkách přímo ve výrobě nebo v kancelářích s možností uživatelské definice vzhledu a typu zobrazovaných dat.

6_udrzba

ŘÍZENÍ ÚDRŽBY

Sada funkcí pro tvorbu a správu požadavků na údržbu strojů a nástrojů. Modul využívá komunikaci se stroji pro sledování provozních parametrů, cyklů a motohodin pro plánování servisních úkonů.

7_planovani

KAPACITNÍ PLÁNOVÁNÍ A ROZVRHOVÁNÍ

Simulace a vytváření fronty práce uvolněných výrobních příkazů s využitím genetických algoritmů. Podpora LEAN principů se zohledněním výrobních zdrojů. Optimalizace průchodů přes výrobní operace dle stanovených přechodových podmínek.

8_sprava-nastroju

SPRÁVA A EVIDENCE NÁSTROJŮ

Přehledná správa a komplexní genealogie využití jednotlivých výrobních nástrojů. Možnost identifikace nástrojů pomocí RFID. Kontrola správného nástroje pro aktuální výrobní operaci, sledování počtu cyklů, umístění, evidence a plánování údržeb, kontrolní kroky.

9_centralni-sprava

CENTRÁLNÍ SPRÁVA ŘÍDICÍCH PROGRAMŮ, DNC

Centrální správa řídicích programů v souladu se standardy na schvalování a řízenou distribuci programů do strojů dle standardů managementu jakosti pro automobilový průmysl.

10_alarmy

ALARMY A ESKALAČNÍ SYSTÉM

Uživatelská definice alarmových podmínek, které určují, jaké hodnoty a při jakých mezích mají alarm vyvolat. Cílem je upozornit na problém ve výrobním procesu jako např. zpoždění zakázky, zvýšená zmetkovitost, porucha, překročení času seřízení apod.

11_rizeni-kavality

ŘÍZENÍ KVALITY

Nepřetržité sledování vybraných parametrů výroby s možností okamžitého upozornění na problém výrobního procesu při překročení definovaných mezí. Správa kontrolních plánů, řízení procesu uvolňování do SOP, správa a evidence kontrol.

12_vyrobni-logistika

VÝROBNÍ LOGISTIKA, KANBAN, JUST-IN-SEQUENCE

Široká podpora řešení procesů spojených s výrobní logistikou a metodikami štíhlé (LEAN) výroby. Modul zajišťuje trasovatelnost obalových jednotek s možností jedinečné identifikace kusů, řešení řízení požadavků na závoz/odvoz materiálů, výrobků, obalů, odpadů apod. Digitalizace výrob s podporou režimů Kanban, Just-In-Sequence.

Komplexní MES pro řízení výrobyKomplexní MES/MOM řešení
Optimalizace a trasovatelnost výroby pomocí MESOptimalizace a trasovatelnost výrobních procesů
Efektivita výroby díky MESZvýšení rentability a efektivity výroby
Automotive standard IATF 16949 v MESPlnění automotive standardu IATF 16 949

CHCETE VĚDĚT VÍCE?

Pošlete nám svůj dotaz, nebo nám o sobě dejte vědět krátkou zprávou. Budeme Vás co nejdříve kontaktovat…

E-mail
Telefon
Jméno a příjmení
Firma
Vaše zpráva
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VAŠE DOTAZY ZODPOVÍ

Martin Urban Head of Sales and Marketing MES PHARIS

Martin Urban

Vedoucí oddělení Prodej a marketing
MES PHARIS

murban@unis.cz
+420 725 573 112

LinkedIN